کاهش قیمت الکل صنعتی فله همه ی مردم را شگفت زده کرد

اصطلاح “الکل دناتوره” به محصولات الکل صنعتی فله اطلاق می شود که با افزودنی های سمی و/یا بد مزه (مانند متانول، بنزن، پیریدین، روغن کرچک، بنزین، الکل ایزوپروپیل و استون) تقلب شده اند که آن را برای مصرف انسان نامناسب می کند. رایج‌ترین افزودنی مورد استفاده متانول (5 تا 10 درصد) است که اصطلاح «الکل‌های متیله» را به وجود می‌آورد. الکل دناتوره شده به عنوان حلال یا سوخت کم‌هزینه‌تر برای مصارف خانگی یا صنعتی در مقایسه با خالص با مالیات سنگین استفاده می‌شود. الکل و الکل مورد استفاده در نوشیدنی ها.

تهدید کیفیت مشروبات الکلی توسط مصرف ثبت نشده
الکس اوکارو، … دیرک دبلیو لاشن مایر، در نوشیدنی های الکلی، 2019

ممنوعیت استفاده از مواد سمی مانند متانول در همه انواع الکل جایگزین که احتمال مصرف توسط انسان وجود دارد
شواهد اصلی در این زمینه مداخله برای استفاده از متانول به عنوان عاملی برای دناتوره کردن الکل وجود دارد (الکل غیر طبیعی الکلی است که ظاهراً برای مصرف انسان نامناسب است به طوری که ممکن است از مالیات الکل نوشیدنی معاف شود.

 

در حوزه های قضایی که متانول برای این منظور ممنوع شده است، عوارض و مرگ و میر در رابطه با سمیت الکل جایگزین ناشی از متانول کاهش یافت (اندرسون و همکاران، 2009). لازم به ذکر است که برخی از مواد در دسترس هستند (مانند عوامل تلخ) که ممکن است به طور موثرتری الکل را به عنوان متانول که نمی توان در الکل مزه دار کرد دنیوی کنند. با این وجود، مسمومیت با متانول همچنان در سال 2017 به دلیل فروش غیرقانونی محصولات الکل جایگزین حاوی متانول رخ داد، که گاهی اوقات حتی به اشتباه به عنوان “بدون متانول” نامگذاری می شوند (هاوسلر و همکاران، 2016؛ نوفلد و همکاران، 2016).

به طور مشابه، مواد دیگری که در صورت مصرف با الکل سمیت حاد یا مزمن ایجاد می کنند، ممکن است ممنوع شوند. به عنوان مثال می توان به DEP (که برای دناتوره کردن الکل نیز استفاده می شود) یا PHMG (که به عنوان ماده در ضدعفونی کننده ها استفاده می شد) اشاره کرد. هر دو ماده در روسیه ممنوع بودند، جایی که تعداد زیادی از موارد مسمومیت مرتبط با مصرف مواد ضد عفونی کننده به عنوان الکل جایگزین گزارش شد .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.