سیستم عصبی تنها عامل تاثیرپذیر پس از مصرف عسل

[10 شواهد نشان می دهد که عسل کوهی دکتر بیز می تواند چندین اثر مفید برای سلامتی از جمله آنتی اکسیدان، [ 11 ] ضد التهاب، [ 12 ] ضد باکتری، [ 13 ] ضد دیابت، [ 14 ] تنفس، دستگاه گوارش، [ 15 ] قلب و عروق و سیستم عصبی [ 11] داشته باشد.
] اثرات محافظتی اگرچه تحقیقات زیادی در مورد عسل انجام شده است، اما تنها تعداد کمی از آنها منتشر شده است. این مطالعه که مروری جامع بر ادبیات فعلی است، فواید درمانی عسل را در مدیریت بیماری ها برجسته می کند.

جستجوی ادبیات برای شناسایی مقالات اخیری که اثربخشی عسل در درمان بیماری‌ها را نشان می‌دهند، انجام شد. چندین پایگاه داده آنلاین از جمله Web of Science، ScienceDirect و PubMed مورد پرسش قرار گرفتند.

کلیدواژه‌های زیر به‌صورت جداگانه و ترکیبی عسل کوهی طبیعی شیراز به‌عنوان معیار ورود به مقالات مورد بررسی برای این بررسی استفاده شد: آنتی‌اکسیدان عسل، ضد التهاب، ضد باکتری، ضد دیابت، آپوپتوز، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارش، و سیستم قلبی عروقی و عصبی.

بررسی حاضر یک دوره 42 ساله را عسل کوهی کردستان پوشش می دهد که شامل انتشارات از 1970 تا 2014 می شود. جستجوهای اولیه نزدیک به 200 نتیجه را به همراه داشت. چکیده این مقالات برای تایید قابل اجرا بودن بررسی شد.

پس از در نظر گرفتن معیارهای خروج اضافی (زبان غیرانگلیسی، و نسخه های خطی که به صورت متن کامل در دسترس نیستند)، 108 مقاله باقی ماند.

شواهد از نقاشی های عصر حجر نشان می دهد که درمان بیماری با محصول زنبور عسل مانند عسل که از 8000 سال پیش منشا گرفته است.

طومارها، الواح و کتب عسل کوهی بلوچستان باستانی الواح گلی سومری (6200 قبل از میلاد)، پاپیروس های مصری (1900-1250 قبل از میلاد)، ودا (کتاب مقدس هندو) 5000 سال، قرآن کریم، انجیل، و بقراط (460-357 قبل از میلاد) نشان داده اند که عسل وجود داشته است.

به طور گسترده ای به عنوان دارو استفاده می شود.[ 17 ، 18 ، 19 ] قرآن به روشنی به فعالیت ارزش درمانی عسل اشاره کرده است.

 • منابع:
  1. Honey and Health A Review of Recent Clinical Research
 • تبلیغات: 
  1. فواید آلو خشک را میدانید؟
  2. کشف گنجشکی در ایران که تخم طلا می گذاشت
  3. با این کار ها پله های موفقیت در یک شبه طی کنید
  4. پرورش زعفران در کشور های دیگر به چه صورت است؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.