خرما پیارم مضافتی موجب شد بهداد سلیمی مدال آور ایران باشد

خرما سرشار از قند است و به نسبت کالری بالایی دارد، این امر باعث شد خرما پیارم مضافتی نان صحرا باشد، فیبر، مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم و منیزیم و همچنین ویتامین های ب آنها را به یک میان وعده سالم تبدیل می کند.

محتوای اسید آمینه تریپتوفان به ویژه جالب است، هورمون ملاتونین که برای چرخه خواب و بیداری مهم است، از تریپتوفان در بدن تولید می شود، ظاهراً اعراب در صورت مشکل به خواب رفتن، عصرها چند خرما می خورند.

درخت خرما بومی خلیج فارس است، در مشرق زمین، استفاده از آن را می توان هزاران سال پیش ردیابی کرد، امروزه مردم این گیاه را در منطقه ای از شمال آفریقا تا پاکستان کشت می کنند.

از نظر کمیت، مصر، ایران و عربستان سعودی از نظر تولید پیشتاز هستند، کالاهایی که در آلمان قابل خرید هستند عمدتاً از تونس می آیند، فقط میوه هایی با بهترین کیفیت صادر می شود.

خرما

درخت خرما از خانواده خرما گرم و آفتابی را دوست دارد، اما به آب زیادی به خصوص در تابستان نیاز دارد، درختان در باغ های نخل رشد می کنند، ارتفاع آنها تا سی متر می رسد، برگ های آنها به برگ تبدیل می شود.

پس از رسیدن میوه به مدت پنج تا شش ماه، میوه تک دانه ای که از نظر گیاه شناسی متعلق به توت ها است ظاهر می شود، آنها در خوشه های میوه قرار دارند، توت خرما به شکل بیضی شکل کشیده و تا هفت سانتی متر رشد می کند.

توت های رسیده را می توان با رنگ قهوه ای روشن تا تیره، گاهی اوقات زرد طلایی یا قرمز روشن تشخیص داد، آنها گوشتی بسیار شیرین و نسبتاً خشک دارند، شما را سیر می کند و طعم شیرینی مانند عسل دارد، در داخل یک هسته دانه سخت و استوانه ای قرار دارد.

یک پوسته چرمی از بیرون محافظت می کند، یک درخت می تواند تا صد کیلوگرم میوه بدهد، اما فقط هر دو سال یک بار میوه می دهد، چندین صد گونه مختلف وجود دارد.

خرمای تازه در ماه های زمستان از سپتامبر تا ژانویه در دسترس است، میوه ها به ویژه در زمان کریسمس محبوب هستند، توت هایی که برای خشک کردن در نظر گرفته شده اند به صورت نیمه رسیده برداشت می شوند، آفتاب یا گرمای مصنوعی آنها را از آب محروم می کند، درست مانند کالاهای منجمد عمیق، آنها در تمام طول سال در دسترس هستند، خرمای خشک ماندگاری بیشتری دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.